טלפון 03-6356453    נייד 054-6398758  פקס  03-9219663  מייל  service@lawassist.co.il
                             כתובת: כצנלסון 35 פתח תקווה 49406
א.ח.שירותים משפטיים   
טעויות נפוצות
דף הבית >> מרכז מידע >> טעויות נפוצות


טעויות נפוצות בשירותים משפטיים .

כלל בסיסיים למניעת טעויות בכל הפעולות המשפטיות ובכל הרשויות:

כלל מספר 1. כל הבקשות יש להגיש על גבי טפסים מקוריים של אותה רשות.

כלל מספר 2. יש להכין ייפוי כוח מטעם הלקוח למבצע הפעולה.

כלל מספר 3. יש לוודא
תשלום אגרות .


רשם המשכונות
 • עורך דין שוכח להחתים את החייב על טופס בקשה לביטול/ רישום משכון

 • מספר תעודת זהות של החייב שגוי או לא רשום בטופס

לשכת רישום מקרקעין (טאבו)

 
 • עורך דין לא בודק נסח טרם הגשת הבקשה ורושם בבקשה אנשים שהם לא בעלי זכויות על הקרקע בנסח. כתוצאה מכך הבקשה נדחית והוא נאלץ להגיש בקשה נוספת ולשלם על פעולה  נוספת.           חשוב לזכור: עדיף תמיד לבדוק רישומים בנסח לפני מילוי טופס הבקשה.
 • אי רישום תאור מקרקעין או הערות בעת מילוי טופס שטר מכר או שטר שכירות .

מנהל מקרקעי ישראל
 
 • כאשר מוציאים אישור על זכויות לטאבו יש לבדוק האם קיימים חובות כלשהם קודם. במידה וקיים חוב לא יינתן אישור על זכויות והבקשה תוחזר עד להסדר החוב.

הוצאה לפועל
 • לפני הגשת בקשה להחייאת תיק  יש לבצע מסירה אישית של הבקשה לחייב. בעת הגשת הבקשה יש לצרף את אישור המסירה ותצהיר המוסר . בקשות להחייאת תיק ללא אישור המסירה ותצהיר המוסר לא תתקבלנה  עד לביצוע מסירה אישית לחייב של תוכן הבקשה וצירוף המסמכים לטופס הבקשה.

טעויות נפוצות במסירות משפטיות:

טעויות של מוסרים :
 
 • המוסר שוכח לרשום שעת המסירה המשפטית על גבי אישור המסירה.                   שעת ביצוע המסירה הינו חלק בילתי נפרד מכלל הרישום כמו גם תאריך המסירה. במקרה שהנמען מגיש התנגדות בטיעון שלא קיבל המסירה המשפטית , רישום לא תקין יכול להוות גורם מכריע בהחלטת השופט או הרשם הוצל"פ לגבי קבילות המסירה. היו מקרים לא מעטים בהם נפסלה מסירה משפטית בגלל אי רישום שעה.

 
 • המוסר לא מגיש תצהיר.                                                                                                על המוסר לצרף תצהיר מוסר המאושר על ידי עורך דין בנוסף לאישור המסירה . אמנם ישנם מקרים בודדים בהם לא יידרש התצהיר ( במיוחד כאשר אישור המסירה חתום על ידי המקבל) אך  ברוב המקרים זה חובה . ישנם שני סוגים עיקריים של תצהיר: תצהיר הוצל"פ הבא בצורה של טופס סטנדרטי ותצהיר אזרחי אשר מנוסח על ידי המוסר.

 
 • במסירה משפטית שבוצעה בהדבקה לדלת המוסר לא מציין בתצהיר עם מי אומתה עובדת מגוריו של הנמען בכתובת.                                                                                                                 בכל מקרה של מסירה משפטית שלא בוצעה כי מסירה מלאה עם או בלי חתימת המקבל יש לציין בתצהיר מוסר עם מי המוסר אימת שהנמען אכן מתגורר בכתובת. בדרך כלל, זה שכן אשר מכיר את הנמען ויכול לאמת עובדת מגוריו במען. במקרים אחרים בהם מדובר במלון דירות או בבניין שיש בו שומר בלובי ורשימת דיירים מסודרת , ניתן לאמת איתו. במקרים בהם הנמען מתגורר בקיבוץ , מושב או יישוב קהילתי , אפשר לאמת עם מזכירות היישוב או מועצה מקומית.                  בכל אופן, המוסר תמיד  חייב לציין גורם מאמת בתצהיר למקרה בו הנמען יגיש התנגדות בטענה שמעולם לא קיבל את המסירה המשפטית שהודבקה לדלת או שער ביתו.

 
 • מסירה משפטית נמסרת לבן משפחה שלא מלאו לו 18.                                                           אחת הטעויות  החמורות ביותר.  כל המסירות המשפטיות  במדינת ישראלמבוצעות  על  פי               תקנות סדר הדין האזרחי. גם מסירות אזהרה של ההוצאה לפועל על פי סעיף 7 ב               לחוק ההוצאה לפועל יש לבצע על פי התקנות סדר הדין האזרחי. על פי התקנות מקבל המסירה המשפטית צריך להיות בן משפחה הגר עם הנמען בכתובת ומלאו לו 18 שנים. מסירת כתבי בית דין ומסמכים משפטיים אחרים  לקטין אסורה ותפסל מייד.

 
 • מסירה משפטית נמסרת לבן משפחה אשר לא מתגורר בכתובת עם הנמען.                                   על פי אותן תקנות בסעיף קודם מקבל המסירה חייב להיות בן משפחה הגר עם הנמען בכתובת ומלאו לו 18 שנים. קורה לא פעם שהמוסר מגיע לכתובת מגוריו של הנמען ופוגש בן משפחה קרוב אשר מקבל המסירה ואפילו חותם על גבי אישור המסירה, אך בדיעבד  מתברר שהמקבל לא מתגורר במקום אלא שהה שם בעת ביקור המוסר. מסירה כזאת עלולה להפסל על ידי  שופט או רשם במקרה בו הנמען מגיש התנגדות בטיעון שלא קיבל המסירה עקב כך שמקבלה לא העביר לו אותה .                      
 
טלפון : 03-6356453   נייד : 054-6398758  פקס : 03-9219663  מייל : service@lawassist.co.il
תמונות באתר באדיבות  www.freedigitalphotos.net
לייבסיטי - בניית אתרים